Pitanja i odgovori

BRZI PREGLED 

G / 16.3.2023. 20:06:33

Trebao bih popraviti samo dno starije ( cokl ) kuće otpala žbuka jedno desetak centimetra od dna tj.od betonskih opločnjaka . Dali treba prvo nanijeti hidroizolaciju pa zatim nekakvu impregnaciju tako da nova žbuka prihvati na stari zid od stare ne pečene cigle ili što već? Hvala unaprijed na odgovoru L.P

ODGOVOR

Na osnovu informacija koje ste naveli u upitu nismo u mogućnosti dati konkretan odgovor. Trebalo bi otkriti uzrok vlage koja je dovela do propadanja žbuke. Ukoliko je to kapilarna vlaga moguće rješenje je navlačenje SOKL ŽBUKE uz predhodnu obradu SANISIL ŠPRICOM. Moguća situacija je i da opločnici imaju pad prema kući ili da je potrebna izvedba hidroizolacije… S više informacija možete nam se obratiti na telefone 01/ 33 22 709 ili 01/ 33 22 808

A S / 15.3.2023. 7:29:54

Poštovani imam betonsku povšinu koja se je počela runirati pa me zanima dali imate nekakovo sredstvo (premz) za to poravnanje dubina oštećenja je do 2 cm. Teret koji prolazi tim betonom je 40 t

ODGOVOR

Slabodržeće dijelove treba ukloniti i sve temeljito otprašiti, te pod uvjetom da površina nije u padu oštećenja do 2cm možete popraviti REPARATURNIM MORTOM RAPID MS 0-0,5.

V P / 14.3.2023. 20:12:04

dobar dan, Želim impregnirati štokovane betonske okvire oko prozora i vrata. Izgleda da upijaju vodu te vlaže zid sa druge strane. Molim Vašu preporuku. LP Vjekoslav

ODGOVOR

Na štokane betonske okvire nanesite SILIKOSAM KONCENTRAT, sredstvo za impregnaciju i hidrofobiranje upojnih građevinskih materijala. SILIKOSAM KONCETRAT se razređuje vodom u omjeru 1:9, tako da kupnjom 1 litre dobijete 10 litara impregnacije. Ovisno o upojnosti podloge potrošnja SILIKOSAM KONCETRAT-a je 0,3-0,4 l/m2 .

M B / 14.3.2023. 13:33:32

Poštovani Imamo betonsku ogradu (stupići) koja bi se trebala obnoviti. Ima dijelova koji su ispucali, pa bi ih trebalo pokrpati. Naravno, sve planiram pošmirglati i ostrugati staru boju prije popravaka. Zanima me *sa kojim proizvodom mogu popuniti oštećene betonske dijelove? Izloženi su vanjskim vremenskim uvjetima (betonfiks koliko sam pročitao je za unutarnje površine) *koju impregnaciju preporučate * sa kojim premazom zaštititi ogradu nakon popravaka. Po mogućnosti da je bijele boje Hvala i lp

ODGOVOR

Nakon što skinete slojeve boje, te sve dobro otprašite i operete, oštećene dijelove betonskih površina možete sanirati REPARATURNIM MORTOM F koji je pogodan za tankoslojno nanošenje gleterom do 5 mm na betonske površine. Kao vezivni sloj između starih i novih slojeva preporučamo S-N GRUND. Nakon najmanje 14 dana površinu obojite AKROTONOM. Akroton je boja za beton koja je u ponudi u svim tonovima iz ton karte COLORLINE.

D H / 10.3.2023. 17:22:10

Poštovani, Kako naj ekonomičnije završno obraditi ogradne zidove od betonskih blokova? Je li dovoljno vc50 i fasadna boja? Ima 500m2. Hvala.

ODGOVOR

S obzirom da se radi o ogradnim zidovima bolja opcija je ožbukati ih SOKL ŽBUKOM uz predhodnu pripremu podloge CEMENTNIM ŠPRICEM 2. Sokl žbuku nanositi u sloju 2 cm. Završna obrada je moguća zaglađena ili šerana. Na horizontalnim površinama ogradnog zida postavite odgovarajuće kape s okapnicom. Standardna SOKL ŽBUKA je bijele boje, ali je moguća narudžba u tonovima iz ton karte COLOR LINE pod oznakom M.

b a / 10.3.2023. 11:06:16

poštovanje, dobar dan! Ispred stare kuće u Primorju imamo staru betonsku površinu koja je oštećena prilikom radova u vezi kanalizacije. Zanima me, postoji li mogućnost obnove starog betona bez prevelikih radova, tj.ponovnog betoniranja? Voljeli bismo nešto u starinskom stilu da odgovara staroj kući i vrtu?Površina je ukupno dvadestak kvadrata i uglavnom se ne opterećuje ničim osim hodanjem. Zahvaljujem.

ODGOVOR

O kvaliteti postojećeg betona ovisi mogućnost obnove. Šliceve nastale zbog radova možete pokrpati ili SUHIM BETONOM 20 ili CEMENTNIM ESTRIHOM 20. Kako bi izbjegli ponovno betoniranje cijele površine, pod uvjetom da površina ima zadovoljavajući pad, na postojeću površinu možete postaviti KULIR PLOČE.

b s / 9.3.2023. 11:42:24

Poštovani , imam stari objekt iz 1939 godine , vanjski zidovi od cigle , neožbukani. Želim isto zaštititi budući se cigla počela trusiti , raspadati u prašinu naročito , južni zid koji je izložen kiši i suncu. Molim savjet koju tekučinu za impregnaciju i masu upotrijebiti za sanaciju vanjskih zidova , te koju boju , farbu ? Hvala.

ODGOVOR

Na osnovu informacija iz Vašeg upita nije moguće dati konkretan odgovor. Ali, ako se opeka raspada onda je potrebna konstruktivna sanacija, a ne samo zaštita.

A B / 9.3.2023. 9:13:54

Poštovani,vasa preporuka za ljepilo kod polaganja plocica 80x80 na pod sa postavljenim podnim grijanjem te za vanjsku terasu koja nije grijana,hvala

ODGOVOR

Za lijepljenje pločica preporučamo ekstra fleksibilno ljepilo za keramiku TERATEKT FLEKS ili fleksibilno ljepilo za keramiku i kamen PREMIUM FLEXKLEBER.

J B / 9.3.2023. 5:06:37

...poštovani...imam kuću kojoj je žbuka (pijesak i cement...tako se tada radilo) napravljena prije 40 godina. Sada sam nadogradio terasu i želio bih to sve odraditi da izgleda kao jedno tijelo. Zanima me ako navučem silikatnu fasadu hoće li se pojavljivati vlaga u kući? Fasada je sa južne strane kuće, a iznutra je stavljen knauf i vuna. molim prijedlog koji Vaš materijal koristiti, također. Hvala

ODGOVOR

Postojeću fasadu na kojoj je žbuka treba temeljito pregledati i sanirati eventualno oštećena mjesta. Nadograđeni dio možete obraditi vapneno cementnom žbukom VC 50 uz predhodno nabacivanje CEMENTNOG ŠPRICA 2. Kako bi dobili izgled jedne cjeline na cijelu površinu možete nanijeti kao što želite završno-dekorativnu SILIKATNU ŽBUKU. Prije SILIKATNE ŽBUKE podlogu obavezno premazati MINERALKVARC GRUNDOM OBOJENIM i to 24h prije nanošenja žbuke. Detalje primjene navedenih proizvoda možete pronaći u tehničkim uputama na našem webu.

V S / 8.3.2023. 14:46:01

Poštovani. Dvorište nam je popločano sa vašim kockama u crvenoj boji. Takvi su nam i tlakavci. Dali se može pofarbat ponovno u crvenu jer su nam majstori dobar dio isprljali. Koju boju možemo koristiti i dali se onda mogu prati pod tlakom i koliko je takva boja trajna nebi voljela da se to poslje ljušti pa da napravimo još goru stvar. Hvala

ODGOVOR

Obojenost opločnika postiže se dodavanjem pigmenata u smjesu betona kod izrade opločnika. Nije moguće naknadnim obradama i intervencijama vratiti prvobitni izgled opločnika. Ono što možete je temeljito oprati opločnike miniwashem i kad se osuše obojati ih bojom za beton AKROTON. Napominjem da ćete time osvježiti izgled opločnika, ali da tekstura neće izgledati kao kad ste ih kupili. Trajnost boje ovisi o količini vlage u podlozi.